Go for JAVA, girl!
Naucz się programować w Java i zmień swoje życie zawodowe!

O Programie Go for Java, girl!

Główną częścią naszego Programu jest intensywne szkolenie “Java Developer” prowadzone online w trybie weekendowo-wieczorowym. Ukończenie kursu zapewni grupie 20 uczestniczek solidne podstawy do rozpoczęcia kariery w IT na stanowisku technicznym z wykorzystaniem umiejętność programowania w języku Java.

Nad sprawnym (i skutecznym!) przebiegiem Programu czuwać będą mentorzy i mentorki - mid/senior developerzy Java. Swoim doświadczeniem i wiedzą będą dzielić się członkinie społeczności Women in Technology Poland. Pomoc naszych ekspertów ułatwi naukę, pomoże w utrzymaniu motywacji i przygotowaniu portfolio oraz w poszukiwaniu pierwszej pracy.

Poznaj nasze mentorki i mentorów

Magda

Magdalena Ryszczyk

Principal Software QA Engineering

W IT od 14 lat, między innymi jako Administratorka Baz danych, Administratorka Systemów Operacyjnych czy aktualnie Testerka Automatyczna, odpowiedzialna za cały proces jakości oprogramowania w projekcie, zaczynając od wymyślania strategii testowej, poprzez implementację gotowych rozwiązań także w języku Java.

linkedin
Ewa

Ewa Stróż

Manager Software Engineering

Software Engineering manager z silnym zapleczem technicznym. Karierę zawodową rozpoczęła ponad 20 lat temu. Pracowała jako programistka i QA na różnych poziomach.

linkedin
Konrad

Konrad Malski

Senior Software Engineer

Java Software Engineer z 3 letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tworzeniu oraz rozwijaniu aplikacji backendowych opartych o framework Spring. Miłośnik czystego kodu, pasjonat nowinek technologicznych.

linkedin
Agata

Agata Kucharska

Software Developer

Software Developerka z obecnie trzyletnim doświadczeniem w Javie.
Miała być prawniczką, a jednak już dziesięć lat, zadowolona, siedzi w IT. Lubi zachęcać ludzi do zmian.
Po godzinach robi na drutach i szydełku, najlepiej przy filmie, serialu albo audobiooku.

linkedin
Agata

Piotr Cieszyński

Java Developer

Zaczynał jako tester, obecnie od kilku lat pracuje jako Java Developer. W swojej karierze zajmował się głównie rozwojem mikroserwisów z użyciem Spring'a, ale pracował również przy kilku aplikacjach frontendowych i mobilnych.

linkedin
Agata

Damian Serwin

Senior Software Engineer, Data Platform

Senior Software Engineer z 8-letnim doświadczeniem, specjalizuje się w technologiach Big Data i programowaniu w Javie. Tworzy oprogramowanie, które obsługuje duży wolumen ruchu, dobrze się skaluję i jest proste w utrzymaniu. Jego pasją jest żeglowanie oraz projektowanie i lutowanie płytek PCB.

linkedin
Agata

Marcin Prymek

Senior Software Developer

Senior Software Developer z 7 letnim doświadczeniem. W trakcie pracy poznał technologie backendowe takie jak Java, Spring a także frontendowe jak Angular. Entuzjasta czystego kodu, DDD i pisania testów. Po za pracą miłośnik książek i planszówek.

linkedin
Agata

Marcin Pawęzka

Java Software Developer

Absolwent filologii angielskiej, po kilku latach pracy na sprzedaży u pomarańczowego operatora telefonii komórkowej zdecydowałem się przebranżowić na programistę. Obecnie od  5 lat programista Java, ciągle starający się doskonalić umiejętności - nie tylko programistyczne.

linkedin
Agata

Marta Tatiana Musik

Senior Software Engineer

Programistka z ponad 10-letnim stażem. Zna Javę, Pythona i Typescript/Javascript i ma doświadczenie w środowiskach chmurowych. Absolwentka matematyki i inżynierii oprogramowania.

linkedin
Agata

Mariusz Staniak

Software Engineer

. Zaczynając jako przysłowiowy informatyk, człowiek od wszystkiego, miałem okazje zarówno z częścią hardwarową jaki softwarową. Nabyłem dzięki temu spory wachlarz umiejętności. Od 2019 pracuję już jako java developer. W wolnych chwilach gram w planszówki, szlifuję swój warsztat programistyczny starając się poznawać nowe biblioteki a czasami próbując napisać coś w innym języku niż Java.

linkedin
Agata

Grzegorz Kozub

Cloud Application Architect

Programista i entuzjasta ekosystemu JVM, Serverless i Event Driven Architecture z prawie 10-letnim doświadczeniem. Zawodowo na stanowisku Cloud Application Architect w AWS Professional Services, zajmuję się tworzeniem i migracją aplikacji chmurowych. Prywatnie mąż, ojciec i turysta o wielu sprzecznych zainteresowaniach ;-)

linkedin
Agata

Bartosz Balukiewicz

Tech Lead Manager

Bartosz w środowisku JVM (Java, Kotlin, Scala) pracuje od 8 lat. Jako inżynier specjalizuje się w serwisach obsługujących wiele tysięcy zapytań na sekundę i bazach danych NO-SQL. Z czasem zainteresował się światem Big Data i ML wykorzystując je w swojej pracy dostarczając produkty w największym sklepie e-commerce w Polsce. Jako menadżer stawia na zespołowość i otwartą komunikację.

linkedin
Agata

Cezary
Haller

Specjalista Techniczny

W dużej mierze programować nauczyłem się samodzielnie. Mam ponad 10 lat zawodowego doświadczenia jako frontend developer oraz backend developer. Chętnie dzielę się wiedzą oraz zdobytym doświadczeniem. Po pracy pokazuje świat dwóm wspaniałym córkom.

linkedin
Agata

Mateusz
Gepert

Java Developer

inżynier oprogramowania od 2010. Zafascynowany śrubokrętem w commodore 64 w podstawówce wrócił do programowania po kilkunastu latach. Ten co narzeka, fan prostych rozwiązań, używający narzędzi do rozwiązywania problemów, a nie ich tworzenia. Zaangażowany w różne projekty, ostatnio pracuje przy tworzeniu kasyna. Po godzinach niespełniona gwiazda rocka, budowlaniec - szukający natchnienia w górach.

linkedin

Dla kogo? Dla Ciebie, jeśli tylko:

laptop-icon

Planujesz w I połowie 2024 roku przebranżowić się i znaleźć pracę lub staż jako Junior Java Developer lub Junior QA Engineer with Java.

brain-icon

Masz zdolności analityczne, ścisły umysł, w wolnych chwilach pasjami rozwiązujesz sudoku i zagadki logiczne.

clock-icon

Jesteś gotowa na rok ciężkiej pracy, masz plan jak zorganizować sobie życie żeby mieć czas na naukę.

target-icon

Jesteś zmotywowana, odpowiedzialna i mimo trudności zmierzasz do osiągnięcia założonych celów.

message-icon

Znasz język angielski co najmniej na poziomie B1, sprawnie komunikujesz się w języku polskim.

Czego się nauczysz?

Co zyskasz biorąc udział w Programie?

Ile kosztuje udział w Programie?

Dobrze przemyśl swój udział w rekrutacji. Program jest darmowy pod warunkiem jego ukończenia oraz wysokiej frekwencji. Szczegóły znajdziesz w umowie pomiędzy Fundacją a uczestniczką.

Pobierz wzór umowy
download icon
Jak długo trwa Program?

9 miesięcy. Od kwietnia do grudnia 2023 zorganizujemy Ci soboty i dwa popołudnia/ wieczory w tygodniu, z niewielkimi przerwami na wakacje i dni świąteczne. Ten czas wypełni Ci intensywne szkolenie on-line i 3 stacjonarne warsztaty organizowane w Krakowie.

Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji o naszym Programie?
Skontaktuj się z nami pod adresem java@imagineinclusivetechnology.pl

Partner strategiczny

IG Group

IG Group jest światowym liderem w obrocie instrumentami finansowymi i inwestycyjnymi w 20 krajach na 5 kontynentach. W krakowskim centrum ekspertyzy zatrudniamy blisko 500 osób. Wspólnie i skutecznie prowadzimy innowacyjne projekty, wdrażamy nowe technologie oraz tworzymy platformy brokerskie i finansowe, rozwijając nasze zespoły Technologii, Finansów oraz operacji biznesowych.

Organizator

Women in Technology Poland
by Fundacja Imagine Inclusive Technology

Jesteśmy jedną z największych społeczności IT w Polsce. Skupiamy kobiety, których celem jest wzajemne wspieranie się w rozwijaniu kompetencji zawodowych, przygotowaniu do ról liderskich, budowaniu sieci kontaktów oraz zwiększaniu widoczności. Pomagamy w nawiązaniu wartościowych relacji pomiędzy firmami partnerskimi a społecznością kobiet w nowych technologiach. Wspieramy firmy w świadomym i konsekwentnym realizowaniu strategii zwiększania różnorodności i włączania (D&I).

Partner edukacyjny

Software Development Academy

Software Development Academy od ponad 8 lat prowadzi od podstaw, innowacyjne kursy programowania i szkoli kadry IT. To pierwsza w Polsce akademia programowania odpowiadająca na realne potrzeby pracodawców.
SDA powstaje z myślą o kształceniu pracowników spełniających wymagania przedsiębiorstw. Kompleksowo szkoli uczestników i pomaga im znaleźć zatrudnienie wprowadzając ich na rynek IT w ramach dedykowanych akademii.  SDA to jedyna akademia w Polsce z profesjonalnym podejściem B2B. Ściśle współpracując z firmami dostarcza specjalistów IT w najpopularniejszych technologiach, prowadzi szkolenia mające na celu podniesienie kompetencji pracowników oraz przekwalifikowanie kadry. Oprócz szkoleń informatycznych SDA oferuje również szkolenia z zakresu umiejętności miękkich, zarządzania projektami, szkolenia narzędziowe i wiele innych rozwiązań, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe.Obecnie Software Development Academy działa w Europie w 8 krajach, a w Polsce już w 16 miastach.

Zaglądnij na profile społecznościowe Programu

fb-icon
insta-icon
insta-icon