Go for JAVA, girl!
Naucz się programować w Java i zmień swoje życie zawodowe!

O Programie Go for Java, girl!

Główną częścią naszego Programu jest intensywne szkolenie “Java Developer” prowadzone online w trybie weekendowo-wieczorowym. Ukończenie kursu zapewni grupie 20 uczestniczek solidne podstawy do rozpoczęcia kariery w IT na stanowisku technicznym z wykorzystaniem umiejętność programowania w języku Java.

Nad sprawnym (i skutecznym!) przebiegiem Programu czuwać będą mentorzy i mentorki - mid/senior developerzy Java. Swoim doświadczeniem i wiedzą będą dzielić się członkinie społeczności Women in Technology Poland. Pomoc naszych ekspertów ułatwi naukę, pomoże w utrzymaniu motywacji i przygotowaniu portfolio oraz w poszukiwaniu pierwszej pracy.

Dla kogo? Dla Ciebie, jeśli tylko:

laptop-icon

Planujesz w I połowie 2024 roku przebranżowić się i znaleźć pracę lub staż jako Junior Java Developer lub Junior QA Engineer with Java.

brain-icon

Masz zdolności analityczne, ścisły umysł, w wolnych chwilach pasjami rozwiązujesz sudoku i zagadki logiczne.

clock-icon

Jesteś gotowa na rok ciężkiej pracy, masz plan jak zorganizować sobie życie żeby mieć czas na naukę.

target-icon

Jesteś zmotywowana, odpowiedzialna i mimo trudności zmierzasz do osiągnięcia założonych celów.

message-icon

Znasz język angielski co najmniej na poziomie B1, sprawnie komunikujesz się w języku polskim.

Czego się nauczysz?

Co zyskasz biorąc udział w Programie?

Ile kosztuje udział w Programie?

Dobrze przemyśl swój udział w rekrutacji. Program jest darmowy pod warunkiem jego ukończenia oraz wysokiej frekwencji. Szczegóły znajdziesz w umowie pomiędzy Fundacją a uczestniczką.

Pobierz wzór umowy
download icon
Jak długo trwa Program?

9 miesięcy. Od kwietnia do grudnia 2023 zorganizujemy Ci soboty i dwa popołudnia/ wieczory w tygodniu, z niewielkimi przerwami na wakacje i dni świąteczne. Ten czas wypełni Ci intensywne szkolenie on-line i 3 stacjonarne warsztaty organizowane w Krakowie.

Kalendarz rekrutacji

14 lutego

Rozpoczęcie rekrutacji

14 - 28 lutego

Czas na rozwiązanie testu badającego predyspozycje i wypełnienie formularza zgłoszeniowego

6 - 31 marca

Rozmowy rekrutacyjne

3 kwietnia

Ogłoszenie wyników

Jak wziąć udział w Programie?

Aplikuj!
Żeby skutecznie aplikować, musisz wykonać obydwa poniższe kroki we wskazanej kolejności.
Pamiętaj, żeby rozwiązując test i wypełniając formularz skorzystać z tego samego adresu email.

1

Rozwiąż test predyspozycji.
Spróbuj rozwiązać większość zadań w czasie nie dłuższym niż 2,5 godziny. Zapewnij sobie spokój i warunki do pełnego skupienia.
Powodzenia!

Rozwiąż Test

2

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Tutaj nie mamy żadnych zaleceń jeżeli chodzi o czas. Przeciwnie, zależy nam, żebyś dobrze przemyślała swoje odpowiedzi. Nie zostawiaj więc tego kroku na ostatni moment.

wypełnij formularz
Poczekaj na wyniki, wybrane osoby zaprosimy na rozmowy rekrutacyjne. Odpowiedź wyślemy e-mailem.

Wstępny harmonogram Programu

3 kwietnia

Rozpoczęcie Programu

maj 2023

I warsztat: motywacja, ustalanie celów

wrzesień 2023

II warsztat: planowanie, produktywność

listopad 2023

III warsztat: asertywność, negocjacje, pewność siebie

15 grudnia

Zakończenie Programu

Poznaj nasze mentorki i mentorów

Magda

Magdalena Ryszczyk

Principal Software QA Engineering

W IT od 14 lat, między innymi jako Administratorka Baz danych, Administratorka Systemów Operacyjnych czy aktualnie Testerka Automatyczna, odpowiedzialna za cały proces jakości oprogramowania w projekcie, zaczynając od wymyślania strategii testowej, poprzez implementację gotowych rozwiązań także w języku Java.

linkedin
Ewa

Ewa Stróż

Manager Software Engineering

Software Engineering manager z silnym zapleczem technicznym. Karierę zawodową rozpoczęła ponad 20 lat temu. Pracowała jako programistka i QA na różnych poziomach.

linkedin
Konrad

Konrad Malski

Senior Software Engineer

Java Software Engineer z 3 letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tworzeniu oraz rozwijaniu aplikacji backendowych opartych o framework Spring. Miłośnik czystego kodu, pasjonat nowinek technologicznych.

linkedin
Agata

Agata Kucharska

Software Developer

Software Developerka z obecnie trzyletnim doświadczeniem w Javie.
Miała być prawniczką, a jednak już dziesięć lat, zadowolona, siedzi w IT. Lubi zachęcać ludzi do zmian.
Po godzinach robi na drutach i szydełku, najlepiej przy filmie, serialu albo audobiooku.

linkedin

Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji o naszym Programie?
Skontaktuj się z nami pod adresem java@imagineinclusivetechnology.pl

Partner strategiczny

IG Group

IG Group jest światowym liderem w obrocie instrumentami finansowymi i inwestycyjnymi w 20 krajach na 5 kontynentach. W krakowskim centrum ekspertyzy zatrudniamy blisko 500 osób. Wspólnie i skutecznie prowadzimy innowacyjne projekty, wdrażamy nowe technologie oraz tworzymy platformy brokerskie i finansowe, rozwijając nasze zespoły Technologii, Finansów oraz operacji biznesowych.

Organizator

Women in Technology Poland
by Fundacja Imagine Inclusive Technology

Jesteśmy jedną z największych społeczności IT w Polsce. Skupiamy kobiety, których celem jest wzajemne wspieranie się w rozwijaniu kompetencji zawodowych, przygotowaniu do ról liderskich, budowaniu sieci kontaktów oraz zwiększaniu widoczności. Pomagamy w nawiązaniu wartościowych relacji pomiędzy firmami partnerskimi a społecznością kobiet w nowych technologiach. Wspieramy firmy w świadomym i konsekwentnym realizowaniu strategii zwiększania różnorodności i włączania (D&I).

Partner edukacyjny

Software Development Academy

Software Development Academy od ponad 8 lat prowadzi od podstaw, innowacyjne kursy programowania i szkoli kadry IT. To pierwsza w Polsce akademia programowania odpowiadająca na realne potrzeby pracodawców.
SDA powstaje z myślą o kształceniu pracowników spełniających wymagania przedsiębiorstw. Kompleksowo szkoli uczestników i pomaga im znaleźć zatrudnienie wprowadzając ich na rynek IT w ramach dedykowanych akademii.  SDA to jedyna akademia w Polsce z profesjonalnym podejściem B2B. Ściśle współpracując z firmami dostarcza specjalistów IT w najpopularniejszych technologiach, prowadzi szkolenia mające na celu podniesienie kompetencji pracowników oraz przekwalifikowanie kadry. Oprócz szkoleń informatycznych SDA oferuje również szkolenia z zakresu umiejętności miękkich, zarządzania projektami, szkolenia narzędziowe i wiele innych rozwiązań, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe.Obecnie Software Development Academy działa w Europie w 8 krajach, a w Polsce już w 16 miastach.

Zaglądnij na profile społecznościowe Programu

fb-icon
insta-icon
insta-icon